دسته‌بندی نشده

ویژگی بهترین کلگی شارژر و آداپتور

یکی از لوازم جانبی مهمی که همیشه باید همراه گوشی های هوشمند به همراه داشته باشید، کلگی شارژر و آداپتور است. این آداپتورها به سادگی خراب نمی شوند و برای شارژ کردن تلفن های همراه لازم و ضروری هستند. در صورتی که کلگی شارژ شما خراب شود می توانید در بازار بهترین مدل ها را با کیفیت و قیمت های مختلف تهیه نمایید. اما پیش از آنکه بخواهید اقدام به خرید این لوازم جانبی نمایید، لازم است در مورد آنها اطلاعاتی را به دست آورید.

کلگی شارژر و آداپتور وسیله ای است که برای شارژ گوشی های مختلف از آن استفاده می شود. بدون تردید این نکته را می دانید که تلفن های همراه برای شارژ کردن باتری های خود نمی توانند به صورت مستقیم به برق 220 ولت متصل شوند. این سیستم ها نیاز دارند به جریان برقی با ولتاژ پایین تر و ضعیف تر برای شارژ کردن باتری های خود دسترسی داشته باشند. آداپتورها در این مرحله وارد کار می شوند و با تبدیل برق 220 ولت خانگی و شهری، متناسب با گوشی های مختلف اقدام به شارژ آنها می نمایند.

برای استفاده از کلگی شارژر و آداپتور نیاز به کابل USB خواهید داشت. لازم است این نکته را بدانید که کلگی ها بسته به نوعی که دارند، می توانند جریان خروجی مشخصی را از ولتاژهای برق به گوشی منتقل نمایند. که این میزان انرژی مورد نیاز هر گوشی معمولا توسط شرکت های سازنده تلفن های همراه تعیین می شود.

مهمترین ویژگی یک کلگی شارژر و آداپتور خوب

تا چندین ساله پیش تمامی گوشی های تلفن همراه برای شارژ باتری های خود تنها نیاز به یک آداپتور با توان 5 یا 10 واتی داشتند. اما زمانی که فناوری گوشی های هوشمند پیشرفت نمود، هر برند گوشی کلگی مخصوص به گوشی های همراه خود را وارد بازار کرد. تا به باتری تلفن های همراه آسیبی وارد نشده و بتوان به بهترین شکل شارژ تلفن را انجام داد. این مسئله منجر شده است تا امروزه هر تلفن همراهی قادر نباشد از کلگی شارژر که با آن سازگار نیست برای شارژ استفاده کند.

از سوی دیگر نیز در بازار نمونه های کلگی شارژر و آداپتور کپی بسیاری وجود دارد که هر کدام از آنها دارای قیمت متفاوتی هستند. به گونه ای که این کلگی شارژر و آداپتور مناسب

کلگی شارژر و آداپتور مناسب

میزان تنوع آداپتورها منجر شده است تا در برخی موارد حتی فروشندگان نیز در مورد اصل بودن یا نبودن آنها دچار اشتباه شوند.

 

با این حال آداپتورهای مناسب و خوب دارای ویژگی های خاصی هستند که از جمله این ویژگی ها باید به موارد زیر اشاره کنیم:

• تعداد پورت ورودی و نوع آن

این که یک کلگی شارژر و آداپتور مناسب دارای چه تعداد پورت ورودی و کابلی است، نشان دهنده کیفیت آن است. تمام کلگی ها دارای پورت یو اس بی هستند. اما نمونه های جدید گوشی های پرچمدار از آداپتورهای متفاوتی برخوردار هستند. معمولا شارژی این مدل گوشی ها دارای دو پورت USB است که برای گوشی های حرفه ای استفاده می شوند.

• نوع دوشاخه آداپتور

نوع دوشاخه از دیگر ویژگی هایی است که باید در زمان خرید آداپتور به آن توجه نمایید. اصولا کلگی های استاندارد مطابق با پریزهای کشور ما تولید نمی شوند و باید برای استفاده از آنها از سه شاخه استفاده کرد.

• قابلیت فست شارژ و توان خروجی آداپتور

معمولا کلگی شارژر و آداپتور فست شارژ از قیمت بالاتری نسبت به کلگی های معمولی برخوردار هستند. اما بهتر است پیش از آنکه اقدام به خرید این کلگی ها نمایید، ابتدا آن را بر روی گوشی خود تست کنید تا بدانید آیا با گوشی شما سازگاری دارد یا خیر. زیرا اگر این کلگی ها مناسب گوشی شما نباشند، می توانند منجر به خرابی باتری گوشی و آسیب رساندن به سیستم گوشی شما نیز شوند.

انواع آداپتورهای گوشی

انواع آداپتورهای گوشی

• سازگاری با گوشی مورد نظر

ممکن است در برخی موارد تمامی نکات را برای خرید یک آداپتور مناسب در نظر بگیرید، اما در نتیجه کلگی شارژر عملکرد مطلوبی را نداشته باشد. در چنین شرایطی باید به سراغ خرید یک آداپتور مشابه با آداپتور داخل جعبه گوشی روید و از خرید کلگی های متفرقه خودداری کنید.

• پشتیبانی کلگی شارژر از فناوری PD و QC

فناوری های شارژ سریع QC و شارژ ایمن PD، دو فناوری مهمی هستند که مربوط به شارژرهای سریع گوشی می باشند. در صورت تمایل به خرید این نمونه کلگی ها باید به این مسئله توجه کنید که گوشی مورد نظر شما از این فناوری ها پشتیبانی نماید. در غیر این صورت مشکلات زیادی را برای گوشی شما به بار خواهد آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *